MM ettevalmistuslaager Uppsalas

Nii nagu juba varem mainitud, toimus MM-i eelne ettevalmistuslaager seekord Rootsis, Uppsalas.

Kohapeal võõrustas meid vehklemisklubi Uppsala Fäkting ning Sofie Larsson, kes organiseeris meile majutuse, toitlustuse, treeningud ning tegevused vabaks ajaks.

Vehklemissaal asus suures spordikompleksis, kus väga palju erinevas suuruses saale erinevate spordialade jaoks. Lisaks oli seal ka fitness keskus, kus toimusid rühmatreeningud ning komplesis oli ka väga korralik 50m basseiniga ujula ning väiksemad basseinid ja atraktsioonid lastele mängudeks või siis lihtsalt lõõgastumiseks.

Kindlasti üks sellistest kohtadest, kus võiks vabalt toimuda ka suuremad vehklemisvõistlused.

Laagris oli loomulikult palju vehklejaid Rootsist (kadettidest kuni seeniorideni) aga ka vehklejad Soomest, Leedust, Norrast ja siis muidugi ka viis sportlast ja kaks treenerit Eestist. Laagris osalenud vehklejate taset võib kindlasti pidada pigem tugevaks – noormeestest võib välja tuua Sofie Larssoni õpilase Linus Islas Flygare, kes 2014. aastal saavutas noorte Olümpial U17 vanuseklassis teise koha ning aasta hiljem tuli samas vanuseklassis ka Euroopa meistriks. Samuti oli kohal Topias Tauriainen, kes napid kuu aega tagasi saavutas Itaalias peetud U20 Euroopa meistrivõistlustel kolmanda koha. Laagris osales ka Elvira Mårtensson Ekholm, kes U20 Euroopa meistrivõistlustel saavutas neidude arvestuses samuti kolmanda koha.

Treeningud olid rasked aga huvitavad ning vahepeal ka parasjagu lõbusad nagu juuresolevalt videolt näha saab.

Laagriga jään kindlasti väga rahule, sest see andis palju juurde nii minu kehale kui ka vaimule.

Suur, suur aitäh meie võõrustajatele, kõigile sportlastele ja treeneritele, kes laagris osalesid!

Kuigi Torunis peetavatele noorte Maailmameistrivõistlusteni on veel viis päeva, siis Eesti vehklejate stardid on kavas järgmise nädala lõpus. Täpse ajakava ja tulemused leiad siit: MM TORUN 2019

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s