Ettevalmistus 2018/2019 hooajaks

Suvi on möödunud kiirelt – olen saanud puhata nii aktiivselt kui ka vähem aktiivsemalt ning samuti olen saanud ka igati korralikult trenni teha ja uueks hooajaks põhja laduda.

This slideshow requires JavaScript.

Sel suvel veetsin erinevates laagrites koguni 5 nädalat ning osalesin ka kahel kontrollvõistlusel.

Hooaja esimene laager sai peetud juba traditsiooniliselt Soomes, Asinsaarel, kus värskes õhus viiakse läbi nii üldkehalise treeninguid kui ka vehklemist.

Peale Soome laagrit tegime mõned ettevalmistavad treeningud Mustamäe vehklemissaalis ja Sütiste metsas, et Tuksi laagris ees ootavaid koormusi paremini taluda.

Pea kahe nädalane Tuksi laager suunatud valdavalt üldkehalisele ettevalmistusele, kuid vaikselt alustasime seal juba ka erialaste harjutustega ning paaril korral saime ka vehklemisrajale. Tuksi laager oli füüsiliselt väljakutseid esitav, kuid sel aastal tegi koormuste talumise keerulisemaks muidugi kuumus. Aga ka herilased 🙂

Peale Tuksi laagrit sain päevaks koju, et vahepeal trenniriideid pesta ning seejärel ootas mind juba nädalane vehklemislaager Budapestis. Treeningud toimusid spordiklubi Vasas treeningkompleksis, kus lisaks suurepärastele vehklemistingimustele, tegid oma treeninguid kohalikud jalgpallurid, korvpallurid ja kergejõustiklased. Suur kompleks koos paljude võimalustega.

Treeningud olid oma mahult laagris küllaltki pikad – põhimõtteliselt veetsime terve päeva vehklemissaalis. Samas olid treeningud aga väga huvitavad ning inimesed väga sõbralikud ja täis positiivset energiat, mis aitas igast treeningust maksimumi võtta.

Peale Budapesti laagrit saime võistluspraktikat Eestis, Haapsalus peetud Valge Daami vehklemisturniirilt, mis sel aastal oli meeldivalt osalejaterohke – mehi oli vehklemisrajal koguni 61.

Laagrisuve lõpetasin samuti juba traditsiooniliseks kujuneva Viljandi vehklemislaagriga, kus vehklemise osakaal oli juba nii suur, et nädalaga tegime rohkem vehklemisharjutusi kui mõned terve kuuga.

Kindlasti oli raske ja vahepeal isegi väga raske, kuid koos maailma parimate trennikaaslastega leiab endast alati jõudu ja energiat, et kõik vajalik saaks korralikult tehtud.

Aitäh kõigile, kellega õnnestus sel suvel laagrites koos treenida!

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s