U14 Euroopa KV etapp Barcelonas

Enne Barcelona etappi  olin sel hooajal osalenud juba kolmel U14 Euroopa karikaetapil – Helsingis, Tallinnas ja Valencias ning kuidagimoodi olin suutnud kõik need etapid ka võita.

This slideshow requires JavaScript.

Jah, võita on raske aga võidu kordamine on veelgi raskem. 

Barcelona etapil olid kohal kõik Hispaania tugevad vehklejad, kellega mul oli kõvasti madistamist juba Valencias.

Sel korral oli turniiri süsteem selline, et laupäeva õhtul toimusid alagrupiringid (veheldi 2 alagrupiringi) ning pühapäeva hommikul alustati play-off turniiriga.

Alagrupiturniir läks hästi – alistasin mõlemas ringis kõik oma vastased. Positiivse poole pealt võib välja tuua asjaolu, et Valencia etapi finaalivastase alistasin alagrupis koguni 5:0. Samas sain ka vajaliku äratuse teise alagrupiringi viimases kohtumises, kui 4:2 eduseisul kaotasin keskendumise ning vastasel õnnestus viigistada. Matši võidutorke tegin siiski mina.

Ma ei tea, mida teha…

Teise päeva teises kohtumises läksin kokku noormehega, kellega olin vastamisi ka Valencias ning tol korral seadsin ise ennast kohe matši alguses väga ebamugavasse olukorda. Sel korral teadsin, mida oodata ning vastavalt eelnevale kogemusele valisin ka taktika.

Matši alguses tuli muidugi kõvasti kannatada aga ma olin suhteliselt kindel, et varem või hiljem teeb ta täpselt seda, mida eelmiselgi korral. Mul tuli lihtsalt teda veidi õrritada ning olla valmis tema tegevuseks.

Sel korral õnnestus kõik nagu plaanitud ning minu võidunumbrid olid 15:3

8 parema hulgas tuli mulle vastaseks aga uus noormees, kellega ma varasemalt polnud kohtunud – Jorge Ibanjes Martin. Noormees vehkleb relvaga, millel nö prantsuse käepide – meil Eestis aga on selliseid vehklejaid pigem vähe.

Kohtumine algas minu jaoks kohutavalt – surusin vastast, olin aktiivne, kutsusin teda välja ning see ka õnnestus. Võtan vastase tera maha ja lähen torkesse, kuid põleb ainult tema tuli. Kogu aeg tundsin, et justkui oleks võinud ka minu torge olla aga ikkagi põles ainult vastase torge. Ja ma ei saa aru, kust ja kuidas ta mulle pihta saab. Selliselt veheldes läksin pausile 1:5 kaotusseisust. Ja ma tõesti ei teadnudki, mida teda. Pausilt minnes, leppisime treeneriga kokku, et teist kolmandikku alustan rahulikumalt ning annan ka vastasele võimaluse eksimiseks.

Kohanemine

Kuigi teise kolmandikuga mul matši murrangut ei õnnestunud tuua ning pausile läksin 5:10 kaotusseisus, siis need neli torget, mis sain kolmandikul tehtud, andsid mulle infot, mille peale ma peaksin hoopis vehklema hakkama.

Kolmandaks kolmandikuks valisingi hoopis teise taktika ning see ka toimis. Kuigi lõpp oli väga pingeline ja närvesööv, siis lõpuks õnnestus mul kohtumine võita seisuga 15:12.

Poolfinaal

Poolfinaalvastaseks oli Daniel Jeun Valenzuela, kellega ma kohtusin ka Valencias. Kui eelmisel korral sain ma tema vastu vaid ühetorkelise võidu, siis sel korral suutsin oma vastasest parem olla seisuga 15:10.

Finaal

Barcelona finaal oli korduskohtumine Valencia finaalist. Kuigi laupäeva õhtu esimeses ringis olin ma temast 5:0 parem olnud, siis teadsin, et alahinnata ma teda ei tohi. Tegemist on kohalike suure lemmiku ning hea vehklejaga, kes laupäevasest kaotusest kindlasti omad järeldused oli teinud.

Finaalkohtumina algaski väga tasavägiselt ning oli kohe aru saada, et noormehe valmisolek matšiks oli hoopis korralikum. Matši keskel õnnestus mul siiski edu sisse vehelda ning seda vaikselt ka suurendada.

Matš lõppes sel korral minu 15:9 võiduga.

Sellega saavutasin juba neljanda U14 Euroopa karikaetapi võidu sel hooajal.

TULEMUSED

GALERII

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s